Platser kvar på våra sommarkurser!
Nya möjligheter att gå en sommarkurs på Öland sommaren 2021!
Det har kommit in sena återbud som gjort att de återigen finns platser på några av våra sommarkurser. I nuläget på kurserna Sjung ut (2 platser) och på Akvarell & färglära (1 plats), bägge v 27 (5 – 9 juli).
Fler tips: du som står på reservplats till en kurs, var beredd på att chanserna att komma in ökat markant! För att förhålla oss klokt till det föränderliga pandemiläget har vi inväntat de nya rekommendationerna och medvetet varit senare än någonsin med att skicka ut välkomstbreven. Därför har också många återbud kommit in ovanligt sent. Håll koll på vår hemsida – alla kurser som vi bedömer att det finns en realistisk chans att komma in på håller vi sökbara! Fler kurser kan komma till de närmaste dagarna! Kolla här!
Notera förresten gärna 1 december kl 8.00 i din kalender – då släpper vi nästa års sommarkurser!