ÖPPET HUS HOS DOKUMENTÄRFILM

I HUVUDET PÅ EN DOKUMENTåÑRFILMARE
ÖPPET HUS + MASTERCLASS MED EWA CEDERSTAM

Välkomna på ÖPPET HUS hemma hos Ölands dokumentärfilmskola!
Kom och se våra filmer i bion, dyk in i våra klipprum, följ våra processer på väggar och golv, häng i vårt färgglada klassrum och ta chansen att fråga oss allt du någonsin undrat om en dokumentärfilmare. Fika finns!

NåÑR: Idag onsdagen den 1 mars kl 16-18
VAR: Dokumentärfilmskolans klassrum & bio 21
(finns skyltar från receptionen och gamla entrå©n)

Sedan bli det FILMVISNING + PRAT men EWA CEDERSTAM – prisbelönt dokumentärfilmsregissör och filmfotograf som visar smakprov från sina filmer och berättar om den hissnande vägen från idå© till färdig dokumentärfilm. Öppet för alla!

NåÑR: Idag onsdagen den 1 mars kl 18-20
VAR: Strömstedtsalen, vid gamla entrå©n
(finns skyltar från receptionen och gamla entrå©n)